Komunikat styczeń 2016

Koleżanki i Koledzy! Miłośnicy i Sympatycy SHS !

Dnia 7 stycznia 2016, o godz. 18.00 zapraszam do Gmachu Głównego Muzeum Narodowym w Szczecinie na Wały Chrobrego do Sali konferencyjnej
na spotkanie z prof. Tadeuszem Jastrzębskim, autorem niedawno wydanej książki Ikonografia marynistyczna w sztuce sakralnej na Pomorzu”

Publikacja jest rezultatem siedmiu lat gromadzenia i opracowania materiałów zebranych podczas wędrówek po pomorskich kościołach.

Podczas spotkania wysłuchamy też relacji z Walnego Zebrania Delegatów Oddziałów zorganizowanego w siedzibie Zarządu Głównego SHS w Warszawie. Na zebraniu reprezentowali nas kol. Ewa Stanecka i kol. Janusz Nekanda-Trepka.

Dnia 26 stycznia 2016, o godz. 18.00 zapraszam do Gmachu Głównego Muzeum Narodowym w Szczecinie na Wały Chrobrego na zwiedzanie z kuratorem kol. dr Dariuszem Kacprzakiem
wystawy Nie tylko tulipany.

Zapraszam również na spotkanie w ramach Akademii Antycznej, na 28 stycznia 2016. na godz. 17.00 do Gmachu Głównego Muzeum Narodowym w Szczecinie na Wały Chrobrego do sali konferencyjnej. Temat spotkania to Medea – barbarzyńska czarodziejka.