Komunikat Szczecińskiego Oddziału SHS Czerwiec 2023

W imieniu Zarządu Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki, serdecznie zapraszamy na wykład dr Henryka Kusia: „POJĘCIE ZNACZENIA A SZTUKA WSPÓŁCZESNA”,  zaplanowany w ramach spotkań naszego Oddziału.

Spotkanie Zainteresowanych odbędzie się w dniu 13 czerwca 2023 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej gmachu Muzeum Narodowego przy ul. Wały Chrobrego 3.

Prelegent w swoim wystąpienia podda analizie krytycznej pojęcie estetyki, podważając sens jego stosowania w odniesieniu do sztuki współczesnej oraz proponuje wprowadzenie pojęcia znaczenia, jako bardziej adekwatnego do jej analizy.

Pan dr Henryk Kuś jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od roku 1980 zajmuje się publicystyką i krytyką na temat sztuki w tym szczególnie fotografii. Wykładał zagadnienia sztuki jej krytyki oraz fotografii w kilku polskich uczelniach. Był uczestnikiem Światowego Kongresu Filozofii Chrześcijańskiej (Lublin -1996), Kongresu Kultury Polskiej (Warszawa-2000), VIII Zjazdu Filozofii Polskiej (Warszawa-2008) Aktywnie uczestniczy w życiu środowiska fotografii polskiej w postaci konferencji naukowych na temat jej aspektów historycznych, a także w wystawach zbiorowych (foto-obiekt,-Warszawa -galeria Propaganda, Radom- CSW Elektrownia, BWA- Kielce, galeria Imaginarum - Łódź 2012), (Interskalacje Instytut Cybernetyki Sztuki -Gdańsk 2022 i 2023). Prace w zbiorach MN w Lublinie, Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych -Lublin.

***

Jednocześnie zachęcamy do przeglądania na naszej stronie internetowej shs.szczecin.pl zakładki dotyczącej pracy innych Oddziałów, gdzie znajdą Państwo informacje o objazdach, wystawach i spotkaniach.

 

dr Dariusz Kacprzak
Prezes SHS O/Szczecin
dr Małgorzata Gwiazdowska
Sekretarz SHS O/Szczecin

Komunikat 7 maja 2023 r.

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,
Sympatycy i Zainteresowani proponowaną tematyką

W imieniu Zarządu Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki, serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Erich Buchholz. Historia  sztuki to jedno wielkie fałszerstwo, zaplanowane w ramach spotkań naszego Oddziału.

Spotkanie Zainteresowanych w dniu 16 maja 2023 r. o godz. 17.00 w holu gmachu Muzeum Narodowego przy ul. Wały Chrobrego 3. Po wystawie oprowadzi nas pan dr Szymon Piotr Kubiak.

Czytaj więcej...

Komunikat 2 kwiecień 2023

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Informujemy, że Msza św. żałobna w intencji naszej Drogiej Pani Marii Glińskiej zostanie odprawiona we wtorek 11. kwietnia 2023 roku o godzinie 17:00 w kościele p.w. Św. Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie. Pani  Maria towarzyszyła wielu z nas przez większość naszego zawodowego, a nierzadko i prywatnego  życia, dzieląc się swoją wiedzą, dobrocią i życzliwością.

 

dr Dariusz Kacprzak
Prezes SHS O/Szczecin
dr Małgorzata Gwiazdowska
Sekretarz SHS O/Szczecin

Czytaj więcej...

Komunikat kwiecień 2023

kwiaty

Wszystkim
Koleżankom i Kolegom
serdecznie życzymy
Spokojnych Świąt Wielkanocnych

Jednocześnie z wielkim żalem, przekazujemy Państwu wiadomość, że dzisiaj w dniu 5 kwietnia, odeszła od nas nasza Honorowa Członkini śp. Pani Maria Glińska, wieloletnia Prezes Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Łączymy się w smutku z Jej Najbliższymi i Wszystkimi, których ta śmierć pogrążyła w żalu.

 

dr Dariusz Kacprzak
Prezes SHS O/Szczecin
dr Małgorzata Gwiazdowska
Sekretarz SHS O/Szczecin

Komunikat marzec 2023

Koleżanki i Koledzy,
Szanowni Państwo,

w załączeniu przesyłamy komunikat i  formularz zgłoszeniowy, dotyczące konferencji „Życie teatralne i muzyczne dawnego Szczecina (do 1945 r.).
Konferencja odbędzie się 1 grudnia 2023 r. w Książnicy Pomorskiej.

Jej organizatorem jest Książnica Pomorska, a osobą przewidzianą do kontaktu z uczestnikami Pani dr hab. Agnieszka Borysowska,
Sekretarz naukowa Książnicy Pomorskiej im. S.Staszica w Szczecinie.

Dane kontaktowe: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: +48 (91)4819315

Zachęcamy do zainteresowania się tematem i czynnego udzaiału w wydarzeniu.

 

dr Dariusz Kacprzak
Prezes SHS O/Szczecin
dr Małgorzata Gwiazdowska
Sekretarz SHS O/Szczecin