Komunikat październik 2020

Koleżanki i Koledzy! Miłośnicy i Sympatycy SHS !

W imieniu zarządu zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego bardzo proszę o rozesłanie członkom i miłośnikom SHS z listy mailingowej apelu o wsparcie kwesty internetowej.

"Nieprzerwanie od 2004 r. sympatycy i przyjaciele Cmentarza Centralnego, w dniu Wszystkich Świętych spotykali się na największej szczecińskiej nekropolii, aby wyrazić swoją pamięć i wdzięczność wobec bliskich zmarłych oraz wesprzeć działania Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego, których celem jest odnowa zabytkowych pomników nagrobnych i godne upamiętnienie spoczywających tu osób. Ludzie kultury, nauki i polityki, ale też zwykli szczecinianie, którym leży na sercu los zabytkowej nekropolii, z puszką w ręku i z uśmiechem na twarzy przemierzali cmentarne alejki prosząc o datki wspierające działalność Stowarzyszenia.
W tym wyjątkowym czasie, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno kwestujących jak i darczyńców zmuszeni byliśmy podjąć trudną decyzję i zrezygnowaliśmy z prowadzenia zbiórki w tradycyjny sposób. Bardzo żałujemy, że nie możemy spotkać się z Państwem osobiście, jednak nie chcąc przerywać tradycji najstarszej szczecińskiej kwesty, w tym roku chcielibyśmy zaprosić do wsparcia działań Stowarzyszenia w sposób zdalny, poprzez wpłaty na konto bankowe udostępnione za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Internetowych wpłat można dokonywać pod adresem kwesty:
https://zrzutka.pl/xrv4s6

W tym roku zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na konserwację nagrobka Barbary Ciechomskiej, żony Feliksa – artysty plastyka, którego pomnik odnowiono przy wsparciu szczecińskiego Oddziału IPN w ubiegłym roku oraz na dokończenie konserwacji zabytkowego pomnika rodziny Nitsche i pielęgnację innych historycznych nagrobków.
Dziękując za wsparcie, wszystkim przyjaciołom szczecińskiego Cmentarza Centralnego i jego Stowarzyszenia, wyrażam nadzieję, że za rok znowu spotkamy się na tradycyjnej kweście".

z pozdrowieniami

Michał Dębowski

tel. + 48 609 816 119, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.