Komunikat maj 2015

Zapraszam na spotkanie 12 maja (wtorek) 2015 o godz. 18.00 do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Szczecinie, Wały Chrobrego 3, do Sali Konferencyjnej.


Z radością dzielę się wiadomością, że decyzją Zarządu Głównego SHS z 17 kwietnia 2015 naszymi nowymi członkami zostały cztery osoby:

Kol. mgr Ewa Adamczyk
Kol. dr inż. arch. Halina Rutyna
Kol. mgr Krystyna Rypniewska
Kol. mgr Dorota Ułanek.

Nowi członkowie otrzymają uroczyście legitymacje Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddziału w Szczecinie.

Następnie
Kol. Marek Ober przedstawi nam swoje badania z ostatnich lat w wykładzie „Dekoracje portali w Drawsku Pomorskim i Dobiegniewie”.

Wykład oparty jest o tekst referatu wygłoszonego w Poznaniu w 2013 roku na sesji mediewistycznej poświęconej pamięci Pani Prof. Alicji Karłowskiej-Kamzowej, w poszerzonej formie przedstawiony na seminarium „Magia obrazu” zorganizowanym w ubiegłym roku w Kilonii.

Marek podzieli się z nami także swoimi wspomnieniami związanymi z osobą Pani Zofii Krzymuskiej-Fafius, która odeszła od nas 20/21 kwietnia 2015 roku. Tym samym rozpocznie nasze wspomnienia poświęcone Pani Zofii, gdyż nie może uczestniczyć we właściwym spotkaniu Jej poświęconym, zaplanowanym na 18 czerwca (czwartek) br.


Już teraz zapraszam do udziału w spotkaniu 18 czerwca poświęconym Naszej Nestorce, aby był czas do przygotowania się, znalezienia zdjęć i pamiątek, które wspólnie będziemy oglądać wspominając Panią Zofię. Głównym punktem programu będzie film poświęcony Pani Zofii nakręcony przez kol. Teresę Modelską. Autorka poszukuje możliwości przegrania filmu z kasety VHS na płytę DVD lub pen-drive. Osoby pomocne proszone są o kontakt z sekretarzem SHS/OS Ewą Gwiazdowską.

Komunikaty o pracach innych Oddziałów zawierające informacje o sesjach, objazdach i wystawach i innych wydarzeniach dostępne są u sekretarza oddziału, ul. Staromłyńska 27.

Składki członkowskie (8 zł. Miesięcznie, emeryci 5 zł) prosimy wpłacać na nasze konto: SHS/O Szczecin, ul. Staromłyńska 27, 70-561 Szczecin
34 2030 0045 1110 0000 0383 6910
Dodatkowa informacja dotycząca banku:
(Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa;
Oddział Operacyjny w Szczecinie, pl. Lotników 3B)

Za Zarząd
Ewa Gwiazdowska
Sekretarz OS SHS