Komunikat czerwiec 2023

W imieniu Zarządu Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki, serdecznie zapraszamy na wykład dr Henryka Kusia: „POJĘCIE ZNACZENIA A SZTUKA WSPÓŁCZESNA”,  zaplanowany w ramach spotkań naszego Oddziału.

Spotkanie Zainteresowanych odbędzie się w dniu 13 czerwca 2023 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej gmachu Muzeum Narodowego przy ul. Wały Chrobrego 3.

Prelegent w swoim wystąpienia podda analizie krytycznej pojęcie estetyki, podważając sens jego stosowania w odniesieniu do sztuki współczesnej oraz proponuje wprowadzenie pojęcia znaczenia, jako bardziej adekwatnego do jej analizy.

Pan dr Henryk Kuś jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od roku 1980 zajmuje się publicystyką i krytyką na temat sztuki w tym szczególnie fotografii. Wykładał zagadnienia sztuki jej krytyki oraz fotografii w kilku polskich uczelniach. Był uczestnikiem Światowego Kongresu Filozofii Chrześcijańskiej (Lublin -1996), Kongresu Kultury Polskiej (Warszawa-2000), VIII Zjazdu Filozofii Polskiej (Warszawa-2008) Aktywnie uczestniczy w życiu środowiska fotografii polskiej w postaci konferencji naukowych na temat jej aspektów historycznych, a także w wystawach zbiorowych (foto-obiekt,-Warszawa -galeria Propaganda, Radom- CSW Elektrownia, BWA- Kielce, galeria Imaginarum - Łódź 2012), (Interskalacje Instytut Cybernetyki Sztuki -Gdańsk 2022 i 2023). Prace w zbiorach MN w Lublinie, Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych -Lublin.

***

Jednocześnie zachęcamy do przeglądania na naszej stronie internetowej shs.szczecin.pl zakładki dotyczącej pracy innych Oddziałów, gdzie znajdą Państwo informacje o objazdach, wystawach i spotkaniach.

 

dr Dariusz Kacprzak
Prezes SHS O/Szczecin
dr Małgorzata Gwiazdowska
Sekretarz SHS O/Szczecin