Komunikat SHS O/Szczecin listopad - grudzień 2022

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

z ogromną radością informujemy, że nasza Koleżanka Pani mgr Teresa Modelska, absolwentka historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dołączyła do grona Honorowych Członkiń Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Decyzja podjęta została przez ZG SHS na wniosek naszego Oddziału.

Cieszymy się i serdecznie gratulujemy Koleżance !

*

Serdecznie zapraszamy na zebranie naukowe Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki, które odbędzie się w środę 07 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 r. w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego przy ul. Wały Chrobrego 3.

Pani Iwona Sandach w swoim wykładzie pt.: „Droga do Santiago de Compostela. Średniowieczne kościoły pielgrzymkowe”, zapozna nas z problematyką pielgrzymowania i fundacją świątyń pielgrzymkowych w średniowieczu, jak też z aktualnie realizowanym programem wędrówek śladami dawnych pielgrzymów, na przykładzie trasy, którą przewędrowała. Licznie funkcjonujące obecne trasy pielgrzymkowe do Santiago de Compostela są objęte patronatem Rady Europy w ramach europejskiego dziedzictwa kultury.

Pani mgr Iwona Sandach jest członkinią naszego Stowarzyszenia, absolwentką historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Byłym pracownikiem Muzeum Narodowego w Szczecinie, wieloletnim pedagogiem i wykładowcą historii sztuki na  Wydziale Architektury Politechniki Szczecińskiej/ZUT-u, oraz Liceum Plastycznym.

*

Jednocześnie, uprzejmie informujemy, że aktualne informacje dotyczące naszego Oddziału znajdziecie Państwo na stronie: shs.szczecin.pl w zakładce: Komunikaty -aktualności,  a komunikaty z innych oddziałów w zakładce: Komunikaty- Inne oddziały. Znajdziecie tam Państwo m.in. aktualny skład Zarządu Głównego SHS, którego prezeską została Pani Anna Czyż z Oddziału Warszawskiego, oraz tegoroczny program listopadowej Ogólnopolskiej Sesji SHS, a także propozycję wyjazdu na wystawę Jana Vermeera do Amsterdamu, organizowanego przez Krakowski Oddział.

Zachęcamy również do uczestniczenia w konferencji dotyczącej witraży na Pomorzu. Organizatorem jest Muzeum w Koszalinie. Program w załączeniu.