Komunikat Krakowskiego Oddziału SHS maj 2023

Szanowne Koleżanki i Koledzy w dniu 27 maja sobota  zwiedzamy Tarnowskie Góry.

Wyjazd do Tarnowskich Gór 27 maj sobota - zbiórka 7.30  stanowisko K+R dla autokarów turystycznych na ul. Pawiej, koło Galerii Krakowskiej wyjazd 7.45.

programie zwiedzanie :

  • godz.10.00 Kopalni Srebra, wpisanej w roku 2017 na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako jeden z obiektów o nazwie: Kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach.(czas zwiedzania 1 godz. 45 minut)
  • następnie  Zwiedzanie Muzeum w Tarnowskich Górach, które rozpoczęło swoją działalność w roku  1958. Muzeum  prezentuje przeszłość miasta i regionu , dawną i współczesną sztukę  oraz zabytki etnograficzne. Oraz dla chętnych obiad w restauracji Sedlaczek

Dla chętnych  godz. 16.30 zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga ( jedyna w Polsce wciąż działająca sztolnia odwadniająca i jeden z najdłuższych w Europie podziemnych przepływów łodziami)

Ze względu a warunki lokalne godziny zwiedzania mogą ulec niewielkim zmianom.
Do 11 maja czwartek  musimy zarezerwować bilety  na zwiedzanie Kopalni i Sztolni ( w terminie, późniejszym może być to niemożliwe jest bardzo dużo turystów i już w Kopalni padło pytanie czy mamy zarezerwowane bilety ).
Niestety długi majowy weekend trochę przeszkodził w organizacji.

Kopalnie srebra zwiedzamy wszyscy , a sztolnie osoby zainteresowane. Bardzo proszę o przysłanie informacji . Pilne !!!!!!

Bilety   wstępu  około do obu kopalni 100 zł. Cena autokaru w zależności od ilości chętnych.
Zapisy i wszelkie informacje dr Małgorzata Lisowska- Rzepecka tel. 606 120 893 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.