Komunikat Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki

Przypominamy, że w styczniu, lutym i marcu 2023 roku biuro Oddziału jest zamknięte. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego dyżury odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach 1100- 1300 w siedzibie Instytutu Historii Sztuki UJ w Collegium Iuridicum przy  ul. Grodzkiej 53.

Zwiedzanie wystaw:

  • 15 lutego o godz. 14.00 po nowootwartym Muzeum Dominikanów w Krakowie oprowadzi jego autor, prof. dr hab. Marek Walczak. Zbiórka w krużgankach.
  • 22 lutego o godz. 14.00 po wystawie Jacob Mertens i malarstwo krakowskie około roku 1600 w Zamku Królewskim na Wawelu oprowadzą członków SHS kuratorzy Marek Walczak i Krzysztof Czyżewski. Zbiórka na dziedzińcu.
  • 2 marca, UWAGA! WYJĄTKOWO o godz. 17.30, po wystawie Wędrujące obrazy. Małgorzata Mirga-Tas w Międzynarodowym Centrum Kultury oprowadzi kurator, Wojciech Szymański. Zbiórka w hallu MCK, Rynek Główny 25.

Zaproszenie na wystawę:

Kol. Kamil Kłeczek zaprasza do Galerii Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach na wystawę jednego z najważniejszych twórców neoawangardowych w Polsce – Józefa Robakowskiego Sztuka to Potęga! Wystawa, której kuratorem jest Kol. Kamil Kłeczek, a partnerem - Muzeum Fotografii w Krakowie, rozpoczyna obchody 35-lecia Galerii sztuki w Krzeszowicach; potrwa do 5 marca. W załączniku plakat wystawy.