Komunikat listopadowy 11/2023 SHS Kielce

1. Wykład Pana Mariana Rumina „O artystach kieleckich wspomnienie”

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy do Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach przy ul. Kapitulnej 2, na spotkanie o charakterze wspomnieniowym. Odbędzie się ono 29 listopada o godzinie 16.30. Nasze zaproszenie przyjął Pan Marian Rumin, który przedstawi temat „O artystach kieleckich wspomnienie”. Zapraszamy!!!

Czytaj więcej...

Komunikat listopadowy 11/2023 SHS Kraków

Zwiedzanie wystaw:

1. 13 grudnia, środa, o godz. 14.00 po wystawie Broń i Barwa w Arsenale Muzeum Czartoryskich, oprowadzi nas kurator, Michał Dziewulski.
Zbiórka w hallu Arsenału.

Czytaj więcej...

Akademia Fukierowska - 13 listopada 2023 - Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Akademii Fukierowskiej. Tym razem przeniesiemy się w odległe Tatry i skupimy się na sztuce zakopiańskiej.

Fascynacji Tatrami i turystyką górską od samego początku zainteresowania góralszczyzną w poł. XIX w. towarzyszył podziw dla piękna sztuki ludowej Podhala. U schyłku XIX w. Zakopane zaczęło przyciągać elity intelektualne i artystyczne, które zafascynowane Podhalem, stworzyły doborowy styl zakopiański (głównie zawdzięczany Stanisławowi Witkiewiczowi).

Czytaj więcej...

LXXI Ogólnopolska Sesja Stowarzyszenia Historyków Sztuki

W imieniu Komitetu Organizacyjnego tegorocznej Sesji Ogólnopolskiej SHS, którą organizuje Oddział Toruński SHS, przesyłam w załączniku program obrad. Przypominam również, że każdy z Oddziałów SHS ma prawo wydelegować na obrady jednego przedstawiciela ze swojego Oddziału. Organizatorzy pokrywają koszt jednego noclegu dla delegata, natomiast zwrot kosztów przejazdu pokrywa rodzimy Oddział. Organizatorzy, bardzo proszą o zgłaszanie delegatów (Wraz z kontaktem do nich) do dnia 15 X br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z pozdrowieniami
Monika Tarkowska
Biuro OW SHS