Komunikat Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki

7 lutego 2023r. 16:00-19:00 Muzeum Narodowe w Poznaniu

Pragniemy Państwa zaprosić na spotkanie noworoczne naszego Oddziału, przy filiżance kawy i herbaty oraz domowych wypiekach.
W tym roku spotkanie będzie połączone ze zwiedzaniem wystawy w Muzeum Narodowym: „Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki”. Zwiedzanie zaplanowano na godzinę 16:00. Po wystawie oprowadzi nas jej kustosz, dr Paweł Napierała.

Ze względu na fakt, iż spotkanie organizowane jest poza godzinami pracy Muzeum, jesteśmy zobowiązani przekazać listę osób, które będą uczestniczyć w spotkaniu do dnia 2.02.2023.
Proszę zatem o potwierdzenie, mailowe lub telefoniczne, uczestnictwa w spotkaniu.
Dane do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 724 280 535.

Pod koniec lutego planujemy również Zebranie Sprawozdawcze naszego Oddziału, które odbędzie się w IHS. Szczegóły podamy w kolejnym komunikacie.

Komunikat Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Oddziału Warszawskiego SHS, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, serdecznie zapraszam na spotkanie prezentujące książkę Artystyczne zbiory Strzałeckich, które odbędzie się w Sali Kinowej MNW w dniu 31 stycznia 2023 r. o godz. 16.00.

Pozdrawiam serdecznie
 Monika Tarkowska

Komunikat Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki

Przypominamy, że w styczniu, lutym i marcu 2023 roku biuro Oddziału jest zamknięte. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego dyżury odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach 1100- 1300 w siedzibie Instytutu Historii Sztuki UJ w Collegium Iuridicum przy  ul. Grodzkiej 53.

Zwiedzanie wystaw:

  • 15 lutego o godz. 14.00 po nowootwartym Muzeum Dominikanów w Krakowie oprowadzi jego autor, prof. dr hab. Marek Walczak. Zbiórka w krużgankach.
  • 22 lutego o godz. 14.00 po wystawie Jacob Mertens i malarstwo krakowskie około roku 1600 w Zamku Królewskim na Wawelu oprowadzą członków SHS kuratorzy Marek Walczak i Krzysztof Czyżewski. Zbiórka na dziedzińcu.
  • 2 marca, UWAGA! WYJĄTKOWO o godz. 17.30, po wystawie Wędrujące obrazy. Małgorzata Mirga-Tas w Międzynarodowym Centrum Kultury oprowadzi kurator, Wojciech Szymański. Zbiórka w hallu MCK, Rynek Główny 25.

Zaproszenie na wystawę:

Kol. Kamil Kłeczek zaprasza do Galerii Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach na wystawę jednego z najważniejszych twórców neoawangardowych w Polsce – Józefa Robakowskiego Sztuka to Potęga! Wystawa, której kuratorem jest Kol. Kamil Kłeczek, a partnerem - Muzeum Fotografii w Krakowie, rozpoczyna obchody 35-lecia Galerii sztuki w Krzeszowicach; potrwa do 5 marca. W załączniku plakat wystawy.

Zaproszenie Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki

Szanowni Państwo,

w imieniu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki serdecznie zapraszam we wtorek 24 stycznia o godzinie 17:00 do siedziby SHS przy Rynku Starego Miasta 27 na uroczystość wręczenia Profesorowi Piotrowi Skubiszewskiemu książki "Novitas versus auctoritas w sztuce średniowiecznej", wydanej pod redakcją Juliusza Raczkowskiego (UMK) oraz Jakuba Adamskiego (UW)
Spotkanie będzie połączone z poczęstunkiem i lampką wina.

Pozdrawiam serdecznie
Monika Tarkowska

Komunikat Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki

Zarząd Oddziału Warszawskiego SHS serdecznie zaprasza na Spotkanie Świąteczne, które odbędzie się w dniu 5 stycznia 2023 roku o godzinie 16.00 (czwartek) w Sali Konferencyjnej Stowarzyszenia Historyków Sztuki (Rynek Starego Miasta 27, I p.).

Zarząd Oddziału Warszawskiego zaprasza na spotkania:

  • 9 I 2023, godz.13.00 – Spotkanie w Muzeum Narodowym w Warszawie. Po wystawie Przesilenie. Malarstwo Północy 1880-1910 oprowadzą kuratorzy Agnieszka Bagińska oraz Wojciech Głowacki
  • 10 I 2023, godz.17.00 – Prezentacja książki Konrada Niemiry Bazgracz. Trzy eseje o Norblinie - w Sali Konferencyjnej Stowarzyszenia Historyków Sztuki (Rynek Starego Miasta 27, I p.)
  • 31 I 2023, godz. 17.00 – Spotkanie w Sali Kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie.- prezentacja książki Artystyczne zbiory Strzałeckich wydanej przez Wydawnictwo Naukowe UKSW.

KLUB KOSTIUMOLOGII I TKANINY ARTYSTYCZNEJ

  • 27 I 2023, godz. 17.00 – Maria Brodzka-Bestry,