KOMUNIKAT 5/2022 Z ODDZIAŁU GÓRNOŚLĄSKIEGO

1. Z ODDZIAŁU GÓRNOŚLĄSKIEGO:
- Koleżanki i Koledzy na kolejne spotkanie zapraszamy w nowym roku!
w dniu 24 stycznia 2023 roku (wtorek) o godzinie 16.00, spotykamy się w Muzeum Historii Katowic, ul. ks. Józefa Szafranka 9. W programie:
* uroczyste wręczenie Dyplomu Członka Honorowego Stowarzyszenia Historyków Sztuki naszemu Koledze Lechowi Szarańcow;
* przedstawienie sprawozdawczości za rok 2022;
* zwiedzanie wystawy Witkacy i inspiracje, z którą zapozna nas jej kuratorka Natalia Kruszyna. Liczymy na dużą frekwencję.

Czytaj więcej...

Konferencja WAWEL "Tkanina W Polsce"

Klub Badaczy Tkanin Zabytkowych przy Oddziale Warszawskim SHS we współpracy z Zamkiem Królewskim na Wawelu zapraszają na drugą konferencję naukową z serii „Tkanina w Polsce” pod tytułem „Tadeusz Mańkowski – badacz tkanin i dyrektor Wawelu”, która odbędzie się 2 grudnia 2022 r. na Zamku Królewskim na Wawelu (Centrum Wystawowo-Konferencyjne, budynek nr 9, I piętro).

Szczegóły w załączniku

Wystawa J.Vemeera Amsterdam

Szanowni Koleżanki i Koledzy! Może tym razem uda się nam zobaczyć wystawę obrazów Johannesa Vermeera. Oczywiście oprócz wystawy przewidujemy rozbudowany program. Z przykrością muszę zawiadomić, że pandemia i prawdopodobnie wojna zlikwidowała w Unii zniżki na bilety wstępu dla seniorów ( nie tylko Holandia) . Rijksmuseum w Amsterdamie we współpracy z Mauritshuis w Hadze przygotowuje w dniach 10 luty- 4 czerwca 2023 największą w historii wystawę prac Johannesa Vermeera. Te dwa muzea jako jedyne w Holandii posiadają dzieła artysty w swoich kolekcjach. Istnieje około 35 znanych obrazów Vermeera na wystawie zostanie zaprezentowanych 28 prac malarza m. in. z Waszyngtonu, Dublina, Drezna i Frankfurtu.

Czytaj więcej...

Konferencja Naukowa "Rzemiosło artystyczne w muzeach i zbiorach kościelnych"

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej oraz Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową "Rzemiosło artystyczne w muzeach i zbiorach kościelnych", która odbędzie się w dniu 14. XI. 2022 w siedzibie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Dziekania 1.